Filmalkotások értékesítését elősegítő marketing tevékenység támogatása

Határidő
Folyamatos
Érvényes
Pályázhat
filmalkotás filmelőállítói

Pályázati kiírás filmalkotások értékesítését elősegítő marketing tevékenység támogatására
A Nemzeti Filmintézet Közhasznú Nonprofit Zrt. (továbbiakban: Támogató) a mozgóképről szóló 2004. évi II. törvény 12. § (3) bekezdés d) pontja szerint (továbbiakban: Mktv.) és a Támogató Támogatási Szabályzatában (továbbiakban: Támogatási Szabályzat) foglalt pályázati elvekkel összhangban pályázatot ír ki filmszínházban bemutatandó, egész estés (legalább 70 perces) játékfilmek, animációs filmek, dokumentumfilmek, és médiaszolgáltatásban bemutatandó televíziófilmek és televíziófilm sorozatok (a továbbiakban együttesen: filmalkotások) értékesítését elősegítő marketing tevékenységének közvetlen, vissza nem térítendő támogatására.
A pályázatokat a Támogató Filmszakmai, illetve Televíziós Döntőbizottsága bírálja el.
I. A rendelkezésre álló forrás megnevezése
I.1. Magyarország 2024. évi központi költségvetéséről szóló 2023. évi LV. törvény XLIII. Az állami vagyonnal kapcsolatos bevételek és kiadások fejezet, 1. Az MNV Zrt. rábízott vagyonával kapcsolatos bevételek és kiadások cím, 2. Az MNV Zrt. rábízott vagyonával kapcsolatos kiadások alcím, 2. Társaságokkal kapcsolatos kiadások jogcímcsoport, 2. A Nemzeti Filmintézet Közhasznú Nonprofit Zrt. támogatása jogcím.
I.2. A támogatás az Európai Unió működéséről szóló Szerződés 107. cikk (1) bekezdése szerint állami támogatásnak minősül és azt a Támogató az Európai Bizottság N 202/2008 számú és az azt módosító SA.50768 számú határozatával jóváhagyott magyar állami filmtámogatási program alapján nyújtja.
II. A pályázat benyújtásának határideje, helye és módja
II.1. A pályázatok 2024. szeptember 11. napjától a pályázati kiírás visszavonásáig folyamatosan benyújthatók, a marketing tevékenységgel érintett filmalkotás vonatkozásában:
- filmszínházban bemutatandó filmalkotások esetében legkorábban e filmalkotáshoz kapcsolódó filmgyártási pályázat benyújtásával egyidejűleg, legkésőbb a filmforgatás első napjáig;
- médiaszolgáltatásban bemutatandó filmalkotások esetében legkorábban e filmalkotáshoz kapcsolódó filmgyártási pályázat benyújtásával egyidejűleg, legkésőbb a filmforgatás 30. napjáig.
II.2. A pályázatok kizárólag elektronikus úton nyújthatók be, Támogató papíralapon pályázatot nem fogad be. A pályázat benyújtásakor a pályázó a Támogató támogatáskezelő felületének használatára köteles, amely a Támogató honlapjáról (https://nfi.hu/hu) elérhető.
II.3. A pályázat benyújtásának időpontja a pályázati adatlap és a hozzá tartozó mellékletek elektronikus felületen történő beküldésének időpontja.
II.4. A Filmszakmai Döntőbizottság által tartalmi elutasításban részesített pályázat ugyanazon tartalommal nem nyújtható be ismételten.
III. A pályázat benyújtására jogosultak és kizártak meghatározása
III.1. Pályázatot nyújthatnak be a közvetlen filmgyártási támogatásra is pályázó filmalkotás filmelőállítói (amennyiben a filmgyártási támogatást projekttársaság veszi igénybe, a projekttársaság). Médiaszolgáltatásban bemutatandó filmalkotások esetében a pályázat benyújtásának feltétele, hogy a filmgyártás költségvetése elérje a 3.000.000.000 Ft-ot, azaz hárommilliárd forintot.
III.2. Az eljárásban nem vehet részt az a pályázó, akivel kapcsolatban a Szabályzat 11. pontjában meghatározott kizárási okok fennállnak.
IV. A pályázat tartalmi és formai követelményei
IV.1. A pályázathoz csatolandó dokumentumokat a jelen pályázati kiírás 1. számú melléklete határozza meg.
Filmszínházban bemutatandó filmalkotások tesztvetítésének szervezése esetén a marketing tervben ennek leírása is szükséges. A tesztvetítés szervezésére vonatkozóan a Támogató módszertani ajánlást bocsát a támogatottak rendelkezésére.
IV.2. A támogatási cél megvalósításában közreműködő marketing szakemberrel szemben támasztott szakmai követelmények:
IV.2.1. Mozgóképiparban vagy kereskedelmi lineáris médiaszolgáltatónál vagy lekérhető médiaszolgáltatónál szerzett marketing- és/vagy forgalmazás- és/vagy PR- és/vagy social media tapasztalat és referencia az alábbiak szerint:
- a legfontosabb gyakorlati tapasztalatok (pl. kreatív tervek, stratégia vázlata) vázlatos bemutatása egy legfeljebb 3 diát tartalmazó prezentációban;
- a marketingszakember munkáját legalább az egyik bemutatott projektben ismerő, leinformálható referenciaszemély kapcsolattartási adatainak megadása.
IV.2.2. A marketingszakember jogállása
a) reklám-, média-, PR ügynökség (rendelkeznie kell a „PR, kommunikáció” tevékenységi körrel)
b) egyéni kommunikációs szakember
c) mozifilm forgalmazó cég (rendelkeznie kell a „PR, kommunikáció” tevékenységi körrel)
a) és c) pont esetén a cégen belül egy szakember kijelölése szükséges, aki a marketingtervet készíti és megvalósításáért felelős lesz.
A hiánypótlás lehetősége és feltételei
5.1. A Támogató kizárólag az érvényes és hiánytalanul benyújtott pályázatot értékeli, ennek érdekében a jelen pályázati kiírás alapján benyújtott pályázatok esetében hiánypótlási lehetőséget biztosít a Szabályzat 15. pontja rendelkezései szerint.
5.2. A hiánypótlás során a Támogató a Marketing igazgatósággal történő szakmai
konzultáció alapján további szakmai anyagokat, pontosításokat, kiegészítéseket is kérhet.
5.3. Amennyiben a pályázó a hiánypótlást a felhívásban foglaltaknak megfelelően teljesítette, úgy a benyújtott pályázatot úgy kell tekinteni, mintha eredetileg is hiánytalan lett volna. Amennyiben a hiánypótlási határidő eredménytelenül telik el, vagy a pótlást követően sem felel meg a feltételeknek, úgy a benyújtott pályázat érvénytelen.
5.4. A pályázat érvényességét a Támogató állapítja meg.
VI. Az elbírálás határideje, főbb szempontjai, az eredményről történő értesítés módja és határideje
I.1. A Támogató Marketing és Kommunikációs igazgatósága a pályázat és annak mellékletei alapján a döntés-előkészítés során döntési javaslatot készít a Döntőbizottságok részére, ideértve a marketingszakember elfogadására vonatkozó javaslatot is. A Döntőbizottságok a döntésüket a hiánytalan pályázati dokumentáció benyújtásától számított 60 napon belül hozzák meg. Indokolt esetben a Támogató az elbírálási határidőt újabb 60 nappal meghosszabbíthatja, amelyről a pályázót elektronikus úton értesíti. A hiánypótlás időtartamával az elbírálás határideje meghosszabbodik. Amennyiben a Döntőbizottság szükségesnek ítéli meg, a döntés meghozatala előtt személyes konzultációra kérheti fel a pályázót, amelyre időpontot jelöl ki.
I.2. A pályázatok elbírálása során a Támogató az Mktv. 12. § (1) bekezdésében foglaltakkal összhangban különösen az alábbiakat értékeli:
a) marketingmunka szakmai minősége, a marketingterv megalapozottsága;
b) célközönség kiválasztása, felmérése, elérésére javasolt kommunikációs eszközök bemutatása;
c) kreatív briefek minősége.
I.3. A Támogató a támogatásról szóló döntés meghozatalát követő legfeljebb 10 munkanapon belül a pályázatban megadott e-mail címre küldött levélben tájékoztatja a a pályázat benyújtóját a döntésről és gondoskodik a kedvezményezett nevének, valamint a támogatás összegének és módjának közzétételéről Támogató honlapján. A Döntőbizottság döntése az elektronikus támogatáskezelő felületre is feltöltésre kerül.
VII. Az elnyerhető támogatás mértékének felső határa
7.1.
a) Filmszínházban bemutatandó filmalkotások esetében filmalkotásonként legfeljebb 15.000.000 Ft, azaz tizenötmillió forint;
b) Médiaszolgáltatásban bemutatandó filmalkotások esetében:
- televíziófilmek: legfeljebb 10.000.000 Ft, azaz tízmillió forint;
- televízió sorozatok: epizódonként legfeljebb 10.000.000 Ft, azaz tízmillió forint.
VII.1. A filmalkotás egyedi sajátosságaira tekintettel a pályázatban magasabb összeg is megjelölhető, melynek indokoltságáról a Döntőbizottság dönt.
VII.2. Legalább tizenötmillió forint összegű közvetlen támogatás esetén a támogatási cél a Nemzeti Kommunikációs Hivatal jogállásáról és a kormányzati kommunikációs beszerzésekről szóló 162/2020 (IV.30.) Korm. rendelet 1. § (2) bekezdés 6. pontja alapján kiemelt kommunikációs feladatnak minősül, ezért támogatott köteles a kommunikációs beszerzést a Nemzeti Kommunikációs Hivatal (a továbbiakban: NKOH) Központosított Közbeszerzési Portálján keresztül bejelenteni és a támogatási cél megvalósításához az NKOH hozzájárulását kérni.
VIII. A maximális támogatási intenzitás mértéke
VIII.1. A támogatás összegének az elszámolható költségekhez viszonyított aránya nem haladhatja meg a támogatott filmalkotásra vonatkozóan az Mktv. 13. §-ában meghatározott támogatási arányokat. Azaz a filmértékesítést elősegítő marketing tevékenység olyan arányban támogatható, amilyen arányban az Mktv. szerint a filmalkotás gyártása is támogatható.
VIII.2. A támogatási intenzitás meghatározása során a Támogatási Szabályzat szerinti támogatáshalmozódási szabályokat figyelembe kell venni.
IX. A támogatásból elszámolható és el nem számolható költségek köre
IX.1. A Támogató által a jelen támogatás nyújtásáról szóló pályázati döntés napjától felmerült költségeket lehet elszámolni. A pályázó kérelmére a Döntőbizottság az elszámolható költségek kezdőnapját korábbi időpontban is meghatározhatja, azonban nem lehet korábbi a pályázat benyújtásának napjánál.
IX.2. Az elszámolható költségek (a nem filmgyártási célú mozgóképszakmai tevékenységek állami támogatásának szabályairól szóló 67/2013. (X.17.) EMMI rendelet alapján):
 reklám-, PR- és marketing költség, ideértve különösen:
 PR-kommunikáció
 social media szerkesztés
 kreatív anyagok fejlesztése, tervezése és gyártása (pl. plakát, trailer, social media kreatívok), beleértve grafikust, fotózást, filmezést
 werk fotó (legfeljebb a teljes költségvetés 15%-áig számolható el) és film (legfeljebb a teljes költségvetés 15%-áig számolható el) - az arányoktól való eltérést indokolni szükséges
 nem hagyományos / gerilla marketing eszközök
 social media hirdetésvásárlás
 influencer marketing
 márkázott cikk / natív tartalom
 a filmalkotás tesztvetítésének költségei
 egyéb működési költségek (pl. banki, könyvelési költség legfeljebb a támogatási összeg 8%-áig számolható el)
 Támogató adminisztrációs díja (a megítélt támogatási összeg 2,5%-a)
IX.3. Hagyományos médiavásárlás (pl. TV, online, közterület, beltéri, nyomtatott stb. felületek) nem számolható el.
IX.4. A filmértékesítést elősegítő marketing tevékenység támogatása esetén a filmgyártási támogatás terhére az Mktv. 31/E. § (6) bekezdése alapján gyártáshoz kapcsolódó reklám- és propagandaköltségek nem számolhatók el. A filmértékesítést elősegítő marketing tevékenység támogatása nem képezheti közvetett támogatás alapját.
X. A támogatás felhasználására vonatkozó feltételek
X.1. A kedvezményezettekkel a Támogató támogatási szerződést köt a Szabályzat VI. fejezetében foglalt rendelkezések szerint a jelen pályázati kiírásban foglalt eltérésekkel.
X.2. A kedvezményezett a támogatási szerződés aláírására legkésőbb a Döntőbizottság döntésének a kedvezményezett részére történő megküldésétől számított 60 napon belül jogosult.
X.3. Ha a kedvezményezett mulasztásából a meghatározott határidőtől számított további harminc napon belül nem kerül sor a szerződéskötésre, a támogatási döntés hatályát veszti. Ha a kedvezményezett mulasztása a Döntőbizottság megítélése szerint méltányolható okból származik, - a kedvezményezett kérelmére - a szerződéskötésre az általa megállapított határidőt követő harminc napon belül az eredeti határidőnél nem hosszabb (60 nap) időtartamú új határidőt állapíthat meg. Ha a támogatási szerződés megkötésére a kedvezményezett mulasztásából a meghosszabbított határidőben sem kerül sor, a támogatási döntés hatályát veszti. A határidő jogvesztő, elmulasztása esetén igazolásnak helye nincs.
X.4. A támogatási szerződés megkötésének feltétele, hogy a kedvezményezett a jelen pályázati kiírás 2. számú mellékletében szereplő dokumentumokat az elektronikus támogatáskezelő rendszerbe feltöltse, és hiánytalanul, eredetben benyújtsa. A kedvezményezett a dokumentumok megküldésére - a hiánypótlással együtt - legkésőbb a határidő lejártát megelőző 7. napig köteles.
X.5. A kedvezményezett a támogatási szerződés aláírásával vállalja, hogy a szerződésben foglaltakat teljesíti.
X.6. A filmértékesítést elősegítő marketing tevékenység támogatási cél akkor minősül megvalósítottnak, amennyiben az alábbi feltételek mindegyike megvalósult:
a) a támogatott a támogatási összeggel és a támogatási cél teljes költségvetésével elszámolt és az elszámolást a Döntőbizottság elfogadta,
b) a támogatott a marketing koncepciót elkészítette, legalább három kreatív plakátkoncepciót a támogatási szerződés szerint a Támogató részére bemutatott és a támogatási szerződésben meghatározott végleges marketing anyagokat (előzetes, werk fotók, plakát) Támogató részére leadta (filmszínházban bemutatandó filmalkotások esetében legkésőbb a DCP elkészítése előtt 3 hónappal), melyeket Támogató a szempontrendszere szerint elfogadott,
c) tesztvetítés szervezése esetében a tesztvetítés a Támogató által rendelkezésre bocsátott módszertani ajánlás szerint megvalósult.
A marketing anyagok esetében a támogatottnak rendelkeznie kell azok területi, időbeli és felhasználási módbeli korlátozástól mentes felhasználási jogaival.
X.7. A támogatás visszavonása, a támogatási szerződés felmondása vagy az attól történő elállás esetén visszafizetendő támogatás visszakövetelése céljából a támogatási szerződésben megfelelő biztosítékot kell kikötni. A biztosíték a támogatott valamennyi - jogszabály alapján beszedési megbízással megterhelhető - fizetési számlájára vonatkozó, a Támogató javára szóló beszedési megbízás benyújtására vonatkozó felhatalmazó nyilatkozata. A biztosítéknak a támogatási jogviszony alapján fennálló kötelezettségek megszűnéséig rendelkezésre kell állnia.
XI. A folyósítás részletei
XI.1. A Támogató a támogatást - a támogatási szerződés mindkét fél általi aláírását követően - a támogatási szerződéshez benyújtott mellékletben megjelölt elkülönített pénzintézeti számlaszámára utalja át, amennyiben a támogatott megfelel a folyósítási feltételeknek.
XI.2. A Támogató a támogatást az egyes támogatási célokhoz igazodóan az alábbi ütemezés szerint nyújtja:
- a támogatási szerződés aláírását követő 15 napon belül 50 %,
- a támogatási szerződésben meghatározott marketing anyagok leadását követően 40%
- az elszámolást követően 10%.
XI.3. A Támogató a támogatási szerződésben az egyes fizetési részletek tekintetében eltérő ütemezést is megállapíthat.
XI.4. A támogatás valamennyi részletének folyósítási feltétele, hogy a támogatott nem áll csőd- felszámolási, végelszámolási, végrehajtási, illetve a megszüntetésére irányuló egyéb eljárás alatt. A támogatás egyes fizetési részleteinek ütemezését és az egyes folyósítási részletekhez kapcsolódó további feltételeket a támogatási szerződés is tartalmazza.
XII. A támogatás felhasználásával kapcsolatos ellenőrzés-tűrési és adatszolgáltatási kötelezettségre, valamint nyilvánossági követelményekre vonatkozó tájékoztatás
XII.1. A Támogató a támogatás felhasználását a Támogatási Szabályzatában meghatározottak szerint ellenőrzi. Az ellenőrzés kiterjedhet a támogatott által megkötött szerződésekben részes olyan felekre is, akik a támogatási jogviszony teljesítésében közvetlen módon közreműködnek.
XII.2. A Támogató a támogatás odaítélésével kapcsolatban a jelen pályázati kiírásban meghatározottakon kívüli adatok szolgáltatására is felhívhatja a támogatottat.
XIII. A támogatási döntés elleni kifogás benyújtásának lehetőségére vonatkozó tájékoztatás, a kifogás benyújtásának határideje és módja
XIII.1. A pályázó, a kedvezményezett vagy a támogatott a Támogatónál kifogást nyújthat be, ha a pályázati eljárásra, a támogatási döntés meghozatalára, a támogatási szerződések megkötésére, a támogatás folyósítására, visszakövetelésére vonatkozó eljárás jogszabálysértő, a Támogatási Szabályzatba a pályázati kiírásba vagy a támogatási szerződésbe ütközik.
XIII.2. Nem nyújtható be kifogás az olyan döntés, intézkedés ellen, amely a pályázóra, a kedvezményezettre vagy a támogatottra vonatkozó jogot, kötelezettséget közvetlenül nem állapít meg.
XIII.3. A kifogás benyújtására az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.) 102/D. §-ában foglaltak az irányadók. A kifogás benyújtására kizárólag a MOTOR felületén van lehetőség. Az e-mail- en, vagy papíron benyújtott kifogás nem tekinthető benyújtottnak. A benyújtás helye: A Döntőbizottság menüpont Kérelem benyújtása almenüpontban.
XIV. Felvilágosítás lehetősége
XIV.1. A Támogató a pályázati eljárással összefüggő valamennyi közzétételi feladatát honlapján (https://nfi.hu) teljesíti.
XIV.2. A hatékony és gyors kommunikáció érdekében a kapcsolattartás elektronikus úton történik. A pályázat benyújtását követően a Támogató a pályázó által - a pályázati adatlapon - megjelölt e-mail címre küldött levélben nyújt tájékoztatást. Ezen e-mail címre küldött elektronikus levél (a továbbiakban: e-mail) az elküldéstől számított 5. napon kézbesítettnek tekintendő. Az e-mailben közölt tájékoztatások, határidők, határnapok elmulasztásából eredő bármely kárért, valamint a pályázó által hibásan közölt e-mail cím miatti, továbbá a pályázó levelezőrendszeréből adódó téves kézbesítés következményeiért a felelősség kizárólag a pályázót terheli.
XIV.3. A pályázó a pályázat beadásával kapcsolatos, valamint egyéb kérdéseit írásban a tamogatas@nfi.hu címre küldött e-mailben teheti fel. A Támogató legkésőbb 8 napon belül e- mailben ad választ a pályázónak.
XV. Egyéb rendelkezések
XV.1. Jelen pályázati kiírás visszavonásig érvényes.
XV.2. Támogató jogosult a pályázati kiírás módosítására az Ávr. rendelkezései szerint.
XV.3. A pályázati kiírásban nem szabályozott kérdések tekintetében a Támogató Támogatási Szabályzata az irányadó.
XV.4. A pályázati kiírással kapcsolatos adatvédelmi tájékoztató az alábbi linken érhető el:
https://nfi.hu/a-filmintezetrol/adatkezelesi-tajekoztatok/a-nemzeti-filmintezet-kozhasznu- nonprofit-zrt-filmalkotasok-es-filmsorozatok-gyartasanak-valamint-az-egyedi-kerelmekben- meghatarozott-mozgokepszakmai-tevekenysegek-tamogatasaval-osszefuggo- palyazatkezelessel-kapcsolatos-adatkezelesrol.html

🍪Weboldalunk cookie-kat használ a megfelelő működés érdekében.
Megértettem